Ludzie nie dlatego
przestają się bawić,
że się starzeją,
lecz starzeją się,
bo się przestają bawić.
Mark Twain
Strona główna

Zarząd Akademii

Aleksandra Dudziak - Prezes Stowarzyszenia, koordynatorka krajowych projektów edukacyjnych oraz instruktorka kursów komputerowych. Zawsze otwarta na nowości. Z wielkim zaangażowaniem realizuje wytyczone zadania. Jej hobby to aktywny wypoczynek. Od wiosny organizuje spływy kajakowe i wycieczki rowerowe. Zimową porą szusuje po narciarskich trasach. Jej nowym wyzwaniem stał się spotting. Wolne chwile poświęca interesującej książce.

Marylka Kacprzycka - Wice-prezes Stowarzyszenia, opiekuje się Klubem Seniora Europejczyka i co miesiąc, jakimś cudem, udaje się jej uzgodnić ze wszystkimi plan kolejnych zajęć. Koordynuje prace grup samokształceniowych. Zajmuje się współpracą krajową z organizacjami seniorskimi i ich zrzeszeniami. Sama nigdy się nie denerwuje i potrafi taktownie ochładzać nadmiernie rozgrzane emocje innych. Uważa, że problemy są po to aby je rozwiązać a nie po to aby się nimi martwić. Odkąd jest na emeryturze nie ma na nic czasu.

Julita Maciejewicz-Ryś - Wice-prezes Stowarzyszenia. Z wykształcenia mikrobiolog - na emeryturze zajmuje się sprawami nieco większego kalibru. W APŻ - prawie od początku istnienia Stowarzyszenia. Uczestniczy w większości zajęć i projektów, zmaga się z trudną sztuką malowania oraz stara się aby języki obce były coraz mniej obce. Czasem, dla relaksu, upiecze coś pysznego.

Marysia Serek - Skarbnik Stowarzyszenia, instruktorka komputerowa, prowadzi kursy i konsultacje komputerowe. Odpowiada za sprawy finansowe Akademii. Nie podda się dopóki nie rozwiąże problemu i nie odnajdzie zgubionej rzeczy. Ma niezliczone talenty - szyje, maluje, robi biżuterię, a jak trzeba to i kran naprawi. Zdecydowany charakter i złote serce, zawsze służy wszelką pomocą - doradzi co zrobić by komputer był posłuszny a także jak upiec pyszne ciasto.

Małgorzata Paleczek vel Polaczek - Sekretarz Zarządu Stowarzyszenia. Na emeryturze po 35 latach pracy rozwija własne hobby. 2/3 roku spędza w Krakowie i tu spełnia swoje intelektualne zainteresowania: literatura, teatr, kino, muzea; a 1/3 spędza na orawskiej wsi gdzie spędza czas na długich spacerach, dbaniu o dom i o zieleń w ogródku. Zarówno w Krakowie jak i na wsi interesują ją kontakty z ludźmi, z którymi uwielbia dyskutować - w mieście o postmodernizmie w literaturze, czy metafizyce w poezji Leśmiana, a na wsi o przetworach na zimę, o pielęgnacji kwiatów. Taka różnorodność tematów pozwala jej na utrzymaniu równowagi w życiu, które jest w miarę rozsądne i optymistyczne. Tym optymizmem " zaraża" swoje rozmówczynie, przeważnie samotne seniorki, przez co jej telefon jest stale zajęty.

Marylka Pająk - Członkini Zarządu Stowarzyszenia i Gospodyni naszego lokalu - dba by panował w nim zawsze ład i porządek. Pilnuje by wszytko chodziło jak w zegarku i naprawia wszystko co śmie się zepsuć. Odpowiada za akademijną bibliotekę. Jak trzeba to i w telewizji wystąpić potrafi. Niezmordowanie zgłębia tajniki komputera i języka angielskiego. Lubi operę, wycieczki i podróże. Wiecznie w biegu.

Henia Faryna - Członkini Zarządu Stowarzyszenia. Od pięciu lat krakowianka. Lubi zwiedzać i podziwiać zabytki Krakowa. Uwielbia jazdę na rowerze po całym mieście, nawet tam gdzie nie ma jeszcze ścieżek rowerowych. Namawia koleżanki do uprawiania tego rodzaju sportu. Z wielką przyjemnością udziela porad w dziedzinie rehabilitacji. Po kursie komputerowym w APŻ pt. Nie trzymaj pieniędzy w skarpecie, już nie boi się robić przelewów przez Internet.
Engine by Piotr Skowronek