Ludzie nie dlatego
przestają się bawić,
że się starzeją,
lecz starzeją się,
bo się przestają bawić.
Mark Twain
Strona główna

NA POCZĄTEK DLA OSÓB ZUPEŁNIE "ZIELONYCH"
PROPONUJEMY 3 KURSY PODSTAWOWE:


Podstawy obsługi komputera
Kurs przeznaczony jest dla osób, które do tej pory nie miały do czynienia z komputerem, lub tylko sporadycznie, w niewielkim zakresie. "Podstawy obsługi komputera" pozwolą Ci oswoić się z komputerem, zrozumieć sposób jego działania i przeznaczenie. Dowiesz się, jak włączać i wyłączać komputer, w jaki sposób posługiwać się myszką i klawiaturą, co to są ikony, okna, foldery i pliki. Nauczysz się, między innymi, rysować w programie Paint, układać puzzle, przeglądać zdjęcia i pisać pierwsze, proste teksty. Kurs jest swoistym elementarzem wiedzy i umiejętności związanych z komputerem i stanowi niezbędne wprowadzenia do coraz dalszych i coraz głębszych wtajemniczeń.

W programie kursu:
Budowa komputera; system operacyjny; pojęcia pliku, foldera, ikony; budowa okna; przeglądanie zawartości folderów; uruchamianie programów; ćwiczenia w posługiwaniu się myszą; rysowanie w programie Paint; zapisywanie plików w pamięci; otwieranie dokumentów; nauka pisania w programie Word Pad.

Kurs trwa 3 tygodnie: 12 godzin lekcyjnych - w cenie 10 zł./h tj. 6 spotkań po 1,5 godziny zegarowej (2 lekcyjne). Cena kursu: 120 zł.


Internet
W dzisiejszych czasach coraz trudniej wyobrazić sobie życie bez Internetu. Dzięki Internetowi staje się ono po prostu łatwiejsze, ciekawsze, bogatsze. Nasz kurs zapewni Ci pierwsze, bliskie spotkanie z tym nowym i wciąż rozwijającym się medium. Czym jest Internet? Jak funkcjonuje? Do czego i w jaki sposób można go wykorzystywać? Kurs "Internet" udzieli Ci odpowiedzi na te pytania i nauczy surfowania (podróżowania) po świecie tzw. stron www. Bogactwo informacji, rozrywki i możliwości nauki wyda Ci się (i słusznie!) wręcz nieprzebrane. A to dopiero wstęp do Internetu - kolejne szkolenia pozwolą Ci dowiedzieć się więcej.

W programie kursu:
Definicja, krótka historia i funkcjonowanie Internetu; sposoby jego wykorzystywania; pojęcie strony www; obsługa przeglądarki internetowej; przeglądanie wybranych stron www; sposoby wyszukiwania informacji w internecie; udział w forach i społecznościach internetowych, pisanie własnych komentarzy zapisywanie stron, obrazów i tekstów na komputerze lokalnym.

Kurs trwa 3 tygodnie: 12 godzin lekcyjnych - w cenie 10 zł./h tj. 6 spotkań po 1,5 godziny zegarowej (2 lekcyjne). Cena kursu: 120 zł.


Komputer zaawansowany
Czasem naciskasz jakiś klawisz, klikasz myszą i dzieje się cos czego nie rozumiesz. Jak znaleźć jakiś tekst lub obrazek, który gdzieś Ci się zawieruszył? Jak zaprowadzić porządek na Pulpicie, lub w Moich dokumentach? Co zrobić, kiedy Twój komputer coraz częściej się zawiesza i odmawia dalszej współpracy? Jak sprawić, żeby stał się nam w pełni posłuszny i przestał "straszyć" dziwnymi komunikatami, z którymi nie wiadomo, co zrobić? Tego właśnie uczy nasz kurs. Po jego ukończeniu to komputer będzie się Ciebie "bał", a nie odwrotnie.

W programie kursu:
Rodzaje pamięci i ich zastosowanie; dysk fizyczny i dyski logiczne; konserwacja twardego dysku; system plików i folderów; podstawowe operacje na plikach i folderach; wyszukiwanie i porządkowanie plików; dostosowanie pulpitu, folderów, właściwości ekranu; wybrane funkcje panelu sterowania

Kurs trwa 3 tygodnie: 12 godzin lekcyjnych - w cenie 10 zł./h tj. 6 spotkań po 1,5 godziny zegarowej (2 lekcyjne). Cena kursu: 120 zł.Engine by Piotr Skowronek