Ludzie nie dlatego
przestają się bawić,
że się starzeją,
lecz starzeją się,
bo się przestają bawić.
Mark Twain
Strona główna


PO OPANOWANIU PODSTAW MOŻNA ROZSZERZYĆ SWOJE WIADOMOŚCI:


Obsługa programów do pisania
Jeśli umiesz już włączać komputer, posługiwać się myszą, przeglądać foldery, otwierać dokumenty i uruchamiać programy, to czas na jedną z najważniejszych umiejętności komputerowych - naukę pisania. Prosty program do pisania (Wordpad) i proste ćwiczenia pozwolą Ci opanować nie tylko sztukę pisania na komputerze, ale także formatowania dokumentów, czyli nadawania im określonego kształtu graficznego. Następnie praca w programie Microsoft Word pozwoli Ci na szybkie i bezbłędne tworzenie nawet najbardziej zaawansowanych dokumentów, takich jak życiorys, podanie, ogłoszenie, dyplom, czy nawet książka. Po tym kursie napisanie (i wydrukowanie) listu, podania, czy życiorysu stanie się bardzo łatwe. Wypróbuj swoje umiejętności edytorskie.

W programie kursu:
Budowa i zastosowanie programu Wordpad i Word; klawiatura; wpisywanie znaków; proste ćwiczenia w pisaniu, zapis pliku w pamięci i ponowne otwieranie dokumentu; zapisywanie zmian, operowanie kursorem; sprawdzanie dokumentu i poprawa błędów; zaznaczanie tekstu; formatowanie czcionki; formatowanie akapitowe; operacje kopiowania, wycinania i wklejania; przydatne skróty klawiaturowe; wstawianie i formatowanie rysunków; tworzenie tabel; drukowanie dokumentu.

Kurs trwa 3 tygodnie: 12 godzin lekcyjnych - w cenie 10 zł./h tj. 6 spotkań po 1,5 godziny zegarowej (2 lekcyjne). Cena kursu: 120 zł.


Internet - komunikatory
Internet to także komunikacja. Dzięki poczcie elektronicznej i takim programom jak skype, czy gadu-gadu, świat staje się mniejszy, rodzina i przyjaciele bliżsi, poszerza się grono znajomych. Dzięki Internetowi możesz stać się członkiem wielkiej, światowej społeczności i przestanie Ci dokuczać samotność. Naucz się z nami, jak nawiązywać i utrzymywać kontakty przez Internet. Na naszym kursie przekonasz się, jakie to proste. Twój świat poszerzy się i zatętni życiem.

W programie kursu:
Zakładanie i obsługa konta e-mail; kartki elektroniczne; przesyłanie linków; instalacja, konfiguracja i obsługa gadu-gadu; i skype'a; wysyłanie sms-ów

Kurs trwa 3 tygodnie: 12 godzin lekcyjnych - w cenie 10 zł./h tj. 6 spotkań po 1,5 godziny zegarowej (2 lekcyjne). Cena kursu: 120 zł.


Internet dla aktywnych
Kurs przeznaczony dla osób znających zasady poruszania się w sieci, posiadających własną pocztę e-mail oraz chcących korzystać z zaawansowanych usług oferowanych przez Internet. Nauczysz się na nim jak dołączyć do społeczności Internetu; brać udział w dyskusjach, wyrażać swoje zdanie w komentarzach. Pokażemy jak znaleźć tanie wczasy, dowiedzieć się który lekarz jest najlepszy czy poznać opinie innych o używanym leku, kosmetyku czy innym produkcie. Zrozumiesz działanie bankowości internetowej i przekonasz sie jakie to wygodne. Tanie zakupy to przyjemność dla każdego - spróbuj i Ty.

W programie kursu:
Usługi internetowe wymagające logowania: fora, czaty, dyskusje. Korzystanie z zakupów i innych usług w sieci, zasady bezpieczeństwa, bankowość internetowa.

Kurs trwa 3 tygodnie: 12 godzin lekcyjnych - w cenie 10 zł./h tj. 6 spotkań po 1,5 godziny zegarowej (2 lekcyjne). Cena kursu: 120 zł.


Bankowość interentowa
Jeśli jeszcze nie wiesz jak obsługiwać koto bankowe przez Internet, kurs ten wyjaśni Ci w jaki sposób to zrobić. Prócz konkretnej wiedzy sam spróbujesz na wersjach demonstracyjnych poruszać się po koncie bankowym. Uwierzysz, że to nie trudne. Poznasz pojęcia związane z bankowością internetową i dowiesz się jak bezpiecznie logować się do systemu i z niego korzystać.

W programie kursu:
Bezpieczeństwo korzystania z własnego konta, logowanie do systemu, wykonywanie czynności na koncie, takich jak: realizacja przelewów, sprawdzanie stanu rachunku, sprawdzanie historii operacji wykonanych, drukowanie potwierdzeń przelewów i inne czynności jakie samemu można zrealizować na koncie bankowym.

Kurs trwa 3 tygodnie: 12 godzin lekcyjnych - w cenie 10zł./h tj. 6 spotkań po 1,5 godziny zegarowej (2 lekcyjne). Cena kursu: 120 zł.


Engine by Piotr Skowronek